Naujienos
Posted By skvalasvlk

Penktadienį Vilniaus rotušėje buvo apdovanoti geriausieji 2016 metų Lietuvos buriuotojai. Jais tapo Juozas Bernotas ir Gintarė Volungevičiūtė – Scheidt


Jau šeštą kartą iš eilės metų pradžioje buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ apžvelgia praėjusį sezoną ir įvertina geriausius buriuotojus, burlentininkus, jėgos aitvarų sportininkus, regatas, teisėjus, buriavimo renginius.

Metų buriuotojų nugalėtojus rinko komisija iš buriuotojų žurnalo „Vėjo!3“, Lietuvos buriuotojų bendruomenės ir buriavimu besidomintys žiniasklaidos atstovai.

Geriausiu 2016 metų buriuotoju antrus metus iš eilės tapo burlentininkas Juozas Bernotas, patekęs į Rio Olimpines žaidynes ir ten iškovojęs 26 vietą. Jis 2016 metais laimėjo ne vieną sporto trofėjų:

  • 2016 RS:X pasaulio čempionatas – 36 vieta;
  • 2016 RS:X pasaulio taurė – 10 vieta;
  • 2016 RS:X Lietuvos čempionatas – I vieta;
  • “New Year’s Race” Kadizo įlankoje – II vieta;
  • Lenkijos taurė – III vieta;
  • LR Buriavimo taurė RS:X – I vieta;
  • LR čempionatas – I vieta;
  • Lietuvos FW čempionatas – I vieta.

Šiuo metu Juozas Bernotas treniruojasi Ispanijoje ir pradeda pasiruošimą atrankai į Tokijo 2020 metų olimpiadą. „Go sail“ čerterinė jachtų kompanija olimpietį apdovanojo kruizu.

Geriausia metų buriuotoja Jau ketvirtą kartą ir antrus metus iš eilės tampa Gintarė Volungevičiūtė -Šeidt. Šiuo metu ji stipriausia Lietuvos „Laser Radial“ klasės sportininkė, pernai Rio olimpiadoje užėmė VII vietą ir tai buvo jau trečia sportininkės olimpiada. 2016 metų stabilūs rezultatai:

  • 2016 m. Pasaulio “Laser Radial” čempionatas – 5 vieta;
  • 2016 m. Europos “Laser Radial” čempionatas – 4 vieta.

Gintarė specialiai atvyko atsiimti šio garbingo apdovanojimo. Apdovanojimų metu ji padėkojo išreikšdama viltį ir toliau aktyviai prisidėi prie Lietuvos burivimo: “Ačiū visiems prisidėjusiems. Gaila, kad retai tenka būti Lietuvoje, norėčiau ir aš daugiau prisidėti prie buriavimo plėtotės, ateityje gal pavyks geriau“. Sportininkė buvo apdovanota „Komfortsailing“ kompanijos kelione katamaranu Europoje ir Lietuvoje. Renginio vedantysis  Naglis Šulija pajuokavo, kad tai gera proga patogiai buriuoti dideliu kruiziniu katamaranu, ne vien kovoti su bangomis ir vėju maža olimpine burvalte.

Metų burlentininku buvo pripažintas taip pat Juozas Bernotas. Jis puikiai plaukia ne tik olimpine RS‘x klase, bet ir yra stipriausias Lietuvos Formula windserfing klasėje, antrus metus yra Lietuvos čempionas. Jis apdovanotas pagrindinio metų apdovanojimo rėmėjo „Nidos kempingas“ prizu.

Šiais metais „Metų įvykio“ nominacijoje didesnis dėmesys skirtas Lietuvos regionams bei naujoms iniciatyvoms, kurios rėmėsi asmeninėmis ir buriuotojų klubų pastangomis. Vos vienu tašku įveikusi savo konkurentus nominantu tapo Trakų buriuotojų klubo jaunimo projektas „OHANA“- Vaikai pirminius buriavimo įgūdžius įgyja buriavimo stovyklose, o vėliau, sulaukę atitinkamo amžiaus, pradeda buriuoti kreiserinėmis jachtomis. Taip jie tobulina savo teorines ir praktines žinias, dalyvauja varžybose, savo patirtį perduoda jaunesniems draugams.

Geriausia įgula tapo Jachta „Extreme“ kapitonas Aistis Kalanavičius. Šioje nominacijoje jie vos vienu tašku aplenkė savo konkurentus „Bestijos“ įgulą (kapitonas Algirdas  Žižy). Jachta „Extreme“ komanda  nuosekliai kasmet gerina savo rezultatus, šiais metais ji laimėjo „Lietuvos klubinių regatų Taurę“ (8 etapai ), Laimėjo Kuršių marių regatą greičiausių jachtų įskaitoje, buvo 5 Vokietijos „Orc“ čempionate. Geriausią 2016 m. įgulą tradiciškai apdovanojo „Spalvų ratas“ (vadovas Aidas Narbutas).

Į jaunojo buriuotojo nominaciją pretendavo net 8 tikrai lygiaverčiai ir stiprūs kandidatai. Geriausiu jaunuoju buriuotoju tapo Radvilas Janulionis, Kauno ‚Bangpūčio“ klubo atstovas, laimėjęs Europos taurės etapą.

Jaunąja buriuotoja tapo Klaipėdos “Žiemio“ klubo sportininkė Paulina Pekūnaitė. Ji skynė pergales ne tik Lietuvoje, bet puikiai debiutavo ir Pasaulio „Laser 4,7“ čempionate ir Europos taurės etapuose. Jaunuosius sportininkus pasveikino geriausi Lietuvos buriuotojai – Gintarė Volungevičiūtė –Šeidt ir Rokas Milevičius.

Geriausias mažųjų „Optimist“ klasės laivų sportininku tapo Vėjas Strelčiūnas. Jį pasviekino ir vertingą prizą įteikė Smiltynės jachtklubo vadovas Gediminas Meškauskas.

Geriausia „Metų regata“ tapo ju penktus metu vykstanti „Galvės Taurė“, nurungusi nominuotas „Dusios“ , „Palūšės“, „Limarko“ regatas. Galvės taurė tapo vienu didžiausiu Rytų Lietuvos buriavimo renginiu, kur vasaros pradžioje susirenka arti 100 jachtų ir Galvės ežeras tampa tikra buriavimo fiesta.

„Metų senjoru“ išrinktas aktyviai buriuojantis Stanislovas Butkevičius. Jis buvo apdovanotas Druskininkų „Uršula Royal“ apartamentų skirtu prizu. Stanislovas patikino, kad toks įvertinimas dar labiau skatina likti „po burėmis“.

„Metų buriuojanti šeima“ tapo Eirošiai iš Drevernos. Eidošių šeima su trimis mažamečiais vaikais laisvalaikį leidžia ant vandens. Jų jachta „Varom“ skrodžia Kuršmares ir Baltijos jūrą.

„Metų kelionė“ išrinkta Sauliaus Menkevičiaus įgyvendinta kelionė po Pasaulio vandenynus ir Brazilijos bei Afrikos upes su jachta „Karina“.

„Metų ledo buriuotoju“ tapo Matas Mizgiris.

Naujoje socialinių tinklų filmo kategorijoje nugalėjo filmas „Profesionalu Solo“, kurio autoryste gali didžiuotis Ramūnas Greičius ir Saulius Janavičius iš „Poseidono“ jachtklubo.

Renginio metu buvo paminėta Sausio 1-oji.  2016 metų geriausiųjų buriuotojų apdavonojimų iškilmė subūrė per 250 dalyvių. Renginio metu koncertavo grupė „JAMA&W”.

Renginio organizatorius buriuotojų žurnalas „Vėjo 3“

 

Pagrindiniai rėmėjai “Nidos kempingas”, kurie buriuotojams įsteigė puikius prizus – viešnagę gražiausioje Lietuvos vietoje – Nidoje.

Rėmėjas – „Švyturys“

Rėmėjai:

Go sail –jachtų čerterinė kompanija

Comfort sailing komfortiško buriavimo propoguotojai

Smiltynės jachtklubas

Urtės royl apartamentai Druskininkuose

Dizaino salonas „Balta Balta“

Škertik

„Spalvų ratas“ – automobilių ir jachtų dažų parduotuvė, kurioje rasite dažus ir kitas jachtų priežiūros priemones.

Jachtai Lt.

Rove films

Print in

Kompostas.lt

Pirmolita

 

Partneriai:

Nacionalinė buriavimo akademija

Regatų  centras

Vilniaus dailės akademijos leidykla

Leidykla Naujasis Židinys-aidai

 

Foto autorius Edgaras Maladauskas: https://www.facebook.com/edgaras.maladauskas/media_set?set=a.1526569470686625.1073741878.100000007606096&type=3&pnref=story

 

Pagarbiai,

Vėjo3 komanda

 


Skaityti komentarus
Skaityti komentarus
Komentarų šiuo metu nėra.